Obecní knihovna Zlobice-Bojanovice
Naposledy aktualizováno: 05.01.2018 13:41:04

OBRÁZEK : akt.jpg

 

 Andersenova noc 2017 v bojanovské knihovně

 

V naší maličké knihovně, určené pro bojanovské a zlobické čtenáře, se v pátek, 31. 3. tohoto roku uskutečnila již sedmá Noc s Andersenem pro malé a mladé čtenáře. Akce je každoročně realizována na podporu dětského čtení a za účelem obeznámení malých čtenářů s chodem knihovny.
Letos se sešlo neuvěřitelných 17 dětských čtenářů a na pomoc jim přispěchalo 7 dospělých, včetně knihovnice. Knihovna je maličká a pojme jen omezený počet účastníků, s lítostí musíme opět oznámit, že proto se akce týká jen dětí, které knihovnu navštěvují a mají zde čtenářskou kartu.
OBRÁZEK : poh.jpgTradiční celostátní a evropská akce se v tomto roce nesla v duchu narození pana H. CH. Andersena a jeho pohádky „Císařovy nové šaty". Maskotem letošní noci se stal oblíbený Čtyřlístek – Fifinka, Pinďa, Mišpulín a Bobík. Z dalších možných témat jsme u nás v knihovně vybrali i Harryho Pottera. Malé děti vypravovaly, kreslily k daným tématům, luštily pohádkovou křížovku, starší děti těm malým předvedly ukázky z knih o Harrym Potterovi a jeho kamarádky Hermiony, pomáhaly těm malým také s výrobou malého jarního dárku. Také jsme si všichni poslechli vypravovanou pohádku o císařových nových šatech. Všichni se těšili na cestu za pokladem, kterou naše knihovna pořádá již několikátou Andersenovu noc. Na tmavé cestě jsme si svítili světýlky a odpovídali na pracně nalezené otázky k daným tématům. Nakonec jsme poklad našli, hlídal ho duch pana Andersena, který s dětmi promluvil, a když děti odpověděly na otázku, kdy se pan Andersen narodil, byl duch spokojen a poklad vydal. Každý malý čtenář dostal z pokladu hezký dárek a pohlednici – jako upomínku na letošní Andersenovu noc. Ještě se opékaly oblíbené špekáčky, všichni se dobře najedli a napili čaje. Po návratu do knihovny se děti mohly podívat na pohádku nebo si zahrát hry.
Protože v naší malé knihovně se nespí, kolem jedenácté hodiny večerní jsme se všichni vydali ke svým domovům.
Touto cestou knihovnice děkuje maminkám a členkám ZO ČSŽ za vydatnou pomoc a napečené dobroty pro děti.
A co teď? ...už se hezky budeme těšit na další ročník této oblíbené akce...

 

Knihovnice A. Susová

 


Vážení a milí čtenáři i nečtenáři - byla doplněna stránka "Akce". Zde si můžete přečít co vše se událo v naší knihovně a těm kteří, nechodí oč přišli...Wink


LaughingSrdečně zveme čtenáře i občany na náštěvu do knihovny! Jsou zde k dispozici krásné NOVĚ zakoupené knihy, dary a výměnné soubory z Knihovny Kroměřížska!

  • Přehled nakoupených a darovaných knih za rok 2017 se stručnou anotací a obálkou si můžete prohlédnout na stránce „Knižní novinky
  • Podrobný přehled všech titulů z Výměnného souboru Knihovny Kroměřížska si můžete prohlédnout včetně anotace a obálky na stránce „Knihy z KK

Knihovna Kroměřížska ve spolupráci s firmou eReading nabízí pro své uživatele možnost půjčování e-knih. Jde o tituly ze současné produkce českých nakladatelství.

Na seznam e-knih se můžete podívat tady: www.ereading.cz/cs/vypujcky. Všechny e-knihy zároveň najdete v našem katalogu Carmen.

  • Výpůjčky jsou zdarma.

  • Výpůjčky jsou omezeny. Jedna osoba si může půjčit nanejvýše 2 e-knihy za měsíc.

POZOR! Výpůjčky je možné číst jen na zařízeních s operačními systémy iOS a Android (tablety, telefony) a na čtečkách firmy eReading.

Více si přečtěte ZDE


Knihovna má elektronicky zkatalogizovaný knihovní fond. To umožňuje vyhledávání všech titulů on-line katalogu , které si můžete v naší knihovně vypůjčit.   

 

Přehled všech titulů v knihovně        ZD­E:
  OBRÁZEK : kn.gif

 

OBRÁZEK : jib.jpgPortál Jednotné informační brány (dále jen JIB) umožňuje uživatelům z jednoho místa jedním vyhledávacím rozhraním využívat různé české a zahraniční zdroje (katalogy knihoven, souborné katalogy, plnotextové databáze, atd). Portál zahrnuje všeobecné i oborové zdroje, vítáme jakékoliv návrhy na další vhodné zdroje k zapojení.

(Umístění – postraní navigační panel)

 


 

 

 

 

 

 

 

 
Proces zabral 0.0198 sekund času a 0.61MB paměti.