Obecní knihovna Zlobice-Bojanovice
Naposledy aktualizováno: 03.04.2018 09:07:59

OBRÁZEK : akt.jpg

 

 Andersenova noc 2018 v bojanovské knihovně

 

OBRÁZEK : nsa2018-plakat-pejsek-kocicka-large-1.jpgV pátek, dne 23.3.2018 proběhla v naší knihovně již osmá Andersenova noc. Navečer, kolem osmnácté hodiny se v Obecní knihovně sešlo 18 malých dětí ve věku 5-11 let a 5 velkých dětí ve věku 15-18 let, aby společně s paní knihovnicí zahájili letošní večerní marathón. Sledovalo nás i několik maminek, které nám připravily dobré koláče, slané pochoutky a ovoce k zobání. Naše Andersenova noc se nesla v duchu Pejska a Kočičky, hlavním tématem letošní noci. Paní knihovnice seznámila nejdříve své malé čtenáře s knihovnou a všichni společně si zopakovali význam Andersenovi noci, kdo byl pan Andersen, jaké knihy se v naší knihovně půjčují, kde je dětské oddělení, kdo co za poslední dobu četl. Jedna ze starších dětí Lucie pak seznámila všechny přítomné s obsahem pohádky „O statečném cínovém vojáčkovi", která byla taktéž jedním z letošních témat. Nezapomněli jsme ani na významné výročí letošního roku, a to na 100let od vzniku samostatného ČESKOSLOVENSKA, vysvětlili jsme si, co jsou stromy svobody – a přečetli jsme si pohádku „Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen", která se nám výborně hodila do oslav státnosti. Poté si všechny děti s velkou chutí vyrobily pejska nebo kočičku dle dané předlohy – malovalo se , kreslilo, lepilo a výrobky byly moc hezké. A brzy po vyrábění k nám zavítali Pejsek s Kočičkou a paní učitelkou Blažkovou z divadelního kroužku při Církevní základní škole Kroměříž a zahráli nám moc krásnou pohádku „Jak pejsek s kočičkou myli podlahu". Ta se všem moc líbila. Všechny děti už byly poté natěšené jen a jen na cestu za pokladem, která u nás probíhá každým rokem. Děti po cestě odpovídaly opět na otázky aktuální pro letošní Andersenovu noc. Poklad našly a všechny děti byly odměněny malým dárkem a památkovou pohlednicí letošní AN. Při ohni pak všichni povečeřeli opékané špekáčky a kuřecí řízečky. Nechyběl ani teplý čaj. Po návratu z procházky zpět do knihovny ještě některé děti kreslily obrázky z pohádek, které ten ¨večer četly či viděly. Paní knihovnice si nakreslené obrázky každoročně vystavuje v knihovně jako vzpomínku na Andersenovu noc. Jiné děti si pozdě večer hrály hry, pexeso, jiné se dívaly na videopohádku. Večer nám rychle uběhl a když se blížila „půljedenáctá", pomaličku jsme se s letošní AN rozloučili a šli domů, protože v naší Obecní knihovně se nedá přespat.
Všichni účastníci této akce byli řádně vyřáděni a unaveni, tak se nikdo ani nezlobí, že jde spát domů. Po další dlouhé měsíce máme na co vzpomínat.
Paní knihovnice tímto děkuje členkám ZO ČSŽ Zlobice-Bojanovice za pomoc a finační příspěvek na dárky a občerstvení.

 

Knihovnice A. Susová

 


Vážení a milí čtenáři i nečtenáři - byla doplněna stránka "Akce". Zde si můžete přečít co vše se událo v naší knihovně a těm kteří, nechodí oč přišli...Wink


LaughingSrdečně zveme čtenáře i občany na náštěvu do knihovny! Jsou zde k dispozici krásné NOVĚ zakoupené knihy, dary a výměnné soubory z Knihovny Kroměřížska!

  • Přehled nakoupených a darovaných knih za rok 2017 se stručnou anotací a obálkou si můžete prohlédnout na stránce „Knižní novinky
  • Podrobný přehled všech titulů z Výměnného souboru Knihovny Kroměřížska si můžete prohlédnout včetně anotace a obálky na stránce „Knihy z KK

Knihovna Kroměřížska ve spolupráci s firmou eReading nabízí pro své uživatele možnost půjčování e-knih. Jde o tituly ze současné produkce českých nakladatelství.

Na seznam e-knih se můžete podívat tady: www.ereading.cz/cs/vypujcky. Všechny e-knihy zároveň najdete v našem katalogu Carmen.

  • Výpůjčky jsou zdarma.

  • Výpůjčky jsou omezeny. Jedna osoba si může půjčit nanejvýše 2 e-knihy za měsíc.

POZOR! Výpůjčky je možné číst jen na zařízeních s operačními systémy iOS a Android (tablety, telefony) a na čtečkách firmy eReading.

Více si přečtěte ZDE


Knihovna má elektronicky zkatalogizovaný knihovní fond. To umožňuje vyhledávání všech titulů on-line katalogu , které si můžete v naší knihovně vypůjčit.   

 

Přehled všech titulů v knihovně        ZD­E:
  OBRÁZEK : kn.gif

 

OBRÁZEK : jib.jpgPortál Jednotné informační brány (dále jen JIB) umožňuje uživatelům z jednoho místa jedním vyhledávacím rozhraním využívat různé české a zahraniční zdroje (katalogy knihoven, souborné katalogy, plnotextové databáze, atd). Portál zahrnuje všeobecné i oborové zdroje, vítáme jakékoliv návrhy na další vhodné zdroje k zapojení.

(Umístění – postraní navigační panel)

 


 

 

 

 

 

 

 

 
Proces zabral 0.0126 sekund času a 0.72MB paměti.